indir

 

 

( 1966)


Gazeteci, Yazar-Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı 


1966 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. Ankara Üniversitesi .İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Bir yıl Londra’da dil eğitimi aldı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de bitirdi ve “Din Psikolojisi” alanında çalışmalar yaptı. Bu alanda önce İstanbul İlahiyat Fakültesi’nde başta olmak üzere birçok psikolojik eğitimlere katılarak  Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nin sertifkalarını aldı.

Gazeteciliğe ilk önce  1990 yılında İhlas Holding’de Turkey İngilizce ekonomi gazetesinde  göreve başladı. Daha sonra aynı yayın grubu içinde yer alan  Agro-Teknik dergisinde  görevini sürdürdü. Fahri Sarrafoğlu babasının kuyumculuk mesleği ile uğraşmasından dolayı bu mesleğe olan vefa borcunu ödemek için İstanbul Kuyumcular Odası ile birlikte 1991 yılı 15 Eylülünde Gold News kuyumcu dergisini çıkardı ve Derginin Yazı İşleri Müdürlüğünü yürüttü.  1993-1996 yılları arasında İHA’da Ekonomi Müdürü olarak çalıştı. TGRT FM, Marmara FM ve Günışığı FM radyolarında haftalık programlar yaptı. Gazetecilik ve yazarlık  mesleğine ara vermeden 1993-1998 yılları arasında önce  MÜSİAD basın danışmanlığı ve Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Aynı zamanda Akit Gazetesinde ekonomi yazıları ve röportajlar yaptı.  1998 yılından 2013 yılına kadar   Yeni Şafak gazetesi ekonomi servisinde KOBİ sayfası, haftalık röportajlar ve yurt haberlerinde ekonomi ve  yerel KOBİ haberlerine imza attı.

Öte yandan Sondevir-Dünya Bülteni-Dünya Bizim internet sitelerinde de  sanat, iş, ekonomi ve akademik çevrelerle  özel röportajlar yapmıştır.

Genç Dergi-Şebnem Dergisi-Altınoluk Dergisi-Tarih Gazetesi – İtovizyon Dergisi  ve İTO Ticaret Gazetesinde sektörel röportajlar,  Kişisel Gelişim ve İstanbul üzerine yazı ve röportajları yayınlanmıştır.

Sarrafoğlu aynı zamanda İSTANBUL’un SIRLARI  adıyla İstanbul’u tanıtan ve sevdiren sunumlar yapmakta, farklı bir İstanbul gezi anlatımı yapmaktadır….

Yine kişisel gelişim konusunda  profesyonel olarak kendini geliştiren Sarrafoğlu D.K.D (Düşün Konuş Dinle) eğitim seminerleri- Basın ve Halkla İlişkiler Semineri –Morİnek(Farkındalık) adıyla çeşitli eğitim seminerleri de vermektedir.  Sarrafoğlu, evli ve dört çocuk babasıdır.

Röportaj dalında MÜSİAD ödülü sahibidir.

ESERLERİ:
Türkiye ve Dünya’da Altın, 2000’e Doğru Türkiye, Politikasız Ekonomi, Medine Pazarı, Cuma Konukları, Ekonomi Meclisi.

kitap kapakları

 

 

 

 

 

 

 

KATILDIĞI KURSLAR ve EĞİTİMLER
D.K.D. – Nüvit Osmay                        : Toplum Önünde Söz Söyleme Sanatı
Medya Derneği ve ICFJ                      : Uluslararası Medya Etiği
Psikologlar ve Psikiyatrisler Derneği     :

Temel Psikoloji (Sertifikalı)

Genel Psikoloji  (Sertifikalı)

Kişilik Psikolojisi (Sertifikalı)

Aile Psikolojisi (Sertifikalı)

Stres ve stres ile başa çıkma yolları (Sertifikalı)

 

 


Fahri Sarrafoğlu iletişim
Cep Tel: 0532 3626156

e-posta adresi:
sarrafoglufahri@gmail.com