Esenyurt Kız İmam Hatip Lisesin’de “namaz ve iletişim” semineri

NAMAZIN ŞAHSİYET GELİŞİMİNDEKİ ÖNEMİ

Ensar Vakfı’nın desteği ile İmam Hatip Okullarında yapılan “NAMAZ VE İLETİŞİM ” konu başlığıyla Esenyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesı öğrencilerinin katılımıyla bir seminer daha gerçekleştirdik.
Seminerde 2 saat süresince “Allah’ın istediği insan olarak namaza nasıl durulacağını” interaktif örneklerle anlatmaya gayret ettik. Namaza durmadan önce, insanın kendisinin farkında olması gerektiğine değindik ve şunları söyledik: “Nefsi hastalıklarımız arasında yer alan, önyargı -ötekileştirme, empati kurmamak, sürü psikolojisinin etkisinde kalmak, hırs ve riya hastalıklarımızın farkında olup bunların dışarda bırakarak bir namaza durmamız gerekiyor. Özellikle, bakmak ve görmek arasında ki ayırıma iyi bakmalıyız. Namazın tadili erkanına dikkat ettiğimiz kadar namazın ruhunu da kesinlikle unutmamalıyız. “”
Kısa filmler eşliğinde tamamladığmız seminerin sonunda gençlere Namazın önündeki nefsi engellerle bahane üretmeden eyleme geçmeleri çağrısında bulunduk: B.Ü.M olmayalım. Yani BAHENE ÜRETİM MERKEZİ olmayalım…
www.sarrafoglu.com

Yorum yapın