8. Uluslararası Gençlik Buluşması’nda yeni medya konuşuldu

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB)’nin 7-12 Temmuz 2012 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da düzenlediği 8. Uluslararası Gençlik Buluşması (UGB) Türkiye ve dünyadan birçok genci bir araya getirdi.

 

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB)’nin 7-12 Temmuz 2012 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da düzenleyeceği 8. Uluslararası Gençlik Buluşması (UGB) Türkiye ve dünyadan birçok genci bir araya getirdi. Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Güneydoğu, Orta Asya, Rusya ve Avrupa ülkelerinde yaşayan ve bulundukları ülkelerde çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapan 18-30 yaş aralığındaki gençler bir hafta sürecek buluşmaya katıldılar.. Katılımcılar aynı zamanda buluşma bünyesinde “Medya ve Gençlik” adlı forumda çeşitli alt başlıklar altında tebliğ sundular…

Fahri Sarrafoğlu, İbrahim Eren, Yusuf Kaplan ve Mustafa Özcan’ın sunumlarının ana konusu Yeni Medya oldu Programın sonunda “Medya ve Gençlik” başlıklı bir kitap yayınlanacak.

Tebliğ sunumunda  Gazetece Yazar Fahri Sarrafoğlu’da Yeni Medya Düzeninin Toplum ve Gençlik Üzerindeki Etkisi konulu bir tepliğ sundu….Sarrafoğlu, tebliğisinde üzerinde durduğu ana konu facee book ve twitter oldu:

Sarrafoğlu Tebliğinde özellikle facebook ve twitter’in boşanmalar üzerindeki etkisi konulu araştırma sonuçlarından bahsederek İslam ülkelerinde de yeni medya düzenine daha farkı yaklaşmalarını ve daha fazla  dikkat etmeleri gerektiğini söyledi..

 

 

 

Yorum yapın