ABD hapishanelerinde 93 kişinin hidayetine vesile oldu

Bilgin Erdoğan, 10 yıldır ABD’de yaşıyor. Amerika’da Devlet hapishanelerinde dini-rehber (Chaplain) olarak çalışıyor. Bu sure içinde Allah’ın lütfüyle, 93 kişinin hidayetine vesile oldu.

ABD hapishanelerinde 93 kişinin hidayetine vesile oldu

Fahri Sarrafoğlu’nun röportajı

Bilgin Erdoğan, 10 yıldır ABD’de yaşıyor. Amerika’da Devlet hapishanelerinde dini-rehber (Chaplain) olarak çalışıyor.  Bu sure içinde Allah’ın lütfüyle, 93 kişinin hidayetine vesile oldu. Kendisiyle bir röportaj gerçekleştirdik…

Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz? ABD’de yaptığınız çalışmalar hakkında kısa başlıklar halinde bilgi alabilir miyiz?

Evvela size ve tanışmamıza vesile olan Kurani Hayat dergisine teşekkür ederim.   Çanakkale-Biga doğumluyum. İlk-orta ve lise tahsilimi Antalya’da yaptım. Lisansımı Kıbrıs’ta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bağlı Uluslararası İlişkiler bölümünde,  yüksek lisansımı ise İstanbul Fatih Üniversitesinde tamamladım. Yüksek lisanstan hemen bir iki sene sonra Amerika’ya yerleştim. On senedir Amerika’da yaşıyorum.

ABD yaptığınız iş hakkında kısa bilgi alabilir miyiz?

Yaklaşık dokuz senedir Amerika’da Devlet hapishanelerinde dini-rehber (Chaplain) olarak çalışmaktayım. Bu sure içinde Rabbim nasip etti,  93 kişinin hidayetine vesile oldum.  Amerika’da en fazla Müslüman olma oranı hapishanelerde olduğu için, bu işi yapmayı tercih ettim. Zaten bu topraklara gelirken ki duam ve niyetimde o idi. Rabbim! Herkesin türlü türlü gayelerle gittiği Amerika’ya, dinimi anlatmak için gidiyorum sen bana nasip et diye dua etmiştim.  Kısa bir sure sonra Rabbim çok kimseye açmadığı kapıları açtı ve kendimi hapishanede insanlara dinimi anlatırken buldum. Doktora yapmayı da hedefliyordum ancak yoğunluktan ve işlerin zor olmasından dolayı şimdilik vazgeçtim. Simdi bir hapishane imamı olarak mahkûmlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

RÖPORTAJIN DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ


 

Yorum yapın