MÜSİAD’dan ‘Farklılık ve Farkında Olmak’ semineri

MÜSİAD Aksaray Şubesi tarafından organize edilen Hizmet İçi Eğitim Enstütisinde Farklılık ve farkındalık olmak nedir? İnovasyon Nedir? Konulu Eğitim semineri düzenlendi..

Farklılık Ve Farkında Olmak Seminere konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Fahri Sarrafoğlu’da Katılımcılara rutinden çıkmak için neler yapılması gerektiği üzerinde durarak “İcat Çıkartın- Eski Köye Yeni Adet Getirin ve Oturduğunuz Yerde Oturmayın” şeklinde slogan cümleler eşliğinde üyelerin mutlaka girişimci olmaları konusunda örnekler verdi. Sarrafoğlu, konuşmasında yurt içi ve yurtdışından çeşitli örnek olaylar ve farklı slâytlar eşliğinde görsel bir sunum eşliğinde yaptığı seminerini MÜSİAD Üyeleri  ilgi ile izlediler. Seminer sonrasında MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Mehmet Zeki Kalya Sarrafoğlu’na yaptığı konuşmadan dolayı teşekkür etti.Seminerden Konu Başlıkları ;
Mor inek nedir? 
Nasıl mor inek olunur?
Farkındalığa giden yoldaki engeller nelerdir?
Yaşanmış örnek olaylar ve hikâyeler eşliğinde girişimcilik
Bakmak mı? Görmek mi? 
Her yeni olan mutlaka inovatikmidir ya da her buluş inovasyon mudur? 
İnovasyon icat değildir. İcatların sonuçlarından yararlanabilir ancak asıl önemli olan ekonomik getirisi olan henüz yapılmamış bilinmeyen bir şeyleri yapmaktır. Bu nedenle de fikirler ve kavramlar önem kazanır”oldu..

Yorum yapın