Geliyorum diyen tehlike!

Psikyatr Dr Mustafa Merter ile birkaç sefer yüz yüze görüşme imkânımız oldu. Bu arada bir iki defa da röportaj yaptık kendisiyle… En son yaptığımız görüşmede yaklaşan tehlikeden bahsetti. Nedir hocam yaklaşan tehlike diye sorunca, “aile kurumu tehlike altında” dedi.

Bunun sinyallerini önceden alan ABD ve Avrupa Ülkeleri sessiz ve derinden çalışmalara başlamış durumda. Türkiye’de ise bu konuda henüz ciddi bir çalışma yok. Şimdi tamamen yok desek elbette haksızlık olacak ama yaklaşan tehlikenin farkında olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Sayın Merter, özellikle gençlerin aileden koparılmaya çalışıldığını ve eşler arasında sorunların büyüdüğünden bahsetti.

Geçtiğimiz hafta sonu 7-8 Mayıs tarihleri arasında Endonezya’da önemli ve ciddi bir toplantı vardı. Demek ki gelecek tehlike ciddiye alınmış olacak ki. Çok önemli bir toplantı düzenlendi Endonezya’da bu toplantıya bizde katıldık. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) tarafından organize edilen “Uluslararası Aile Konferansı’na “ birçok İslam ülkesinden bilim adamları katıldılar. Dünyanın birçok bölgesinden akademisyen, ilim adamı ve sivil toplum temsilcisinin katıldığı konferansta İslam coğrafyasında aile sorunları masaya yatırıldı. Konferansın genel hedefi, aile mefhumu çerçevesinde dünyada yaşanan sorunları bölgesel olarak araştırmak olduğunu ifade eden İDSB Genel Sekreteri Necmi Sadıkoğlu, toplantının ilk olmasına rağmen başarılı geçtiğini belirterek en azından konunun önemine ve yaklaşan tehlikenin büyüklüğüne dikkat çektiklerini ve ilk defa uluslar arası bir toplantıda bunu dile getirdiklerini ifade etti

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapın